Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Dyscypliny sportowe

LASER RUN
 
 [to wydarzenie] “…przetestowało moralne cechy człowieka tak samo, jak jego fizyczne zasoby i umiejętności, tworząc tym samym idealnego, kompletnego sportowca”
Cytat z Pierre’a de Coubertin’a o pięcioboju współczesnym - francuskiego historyka i pedagoga, uważanego za ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego. Założyciela i drugiego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
 
Laser Run – nowa dyscyplina sportowa podczas ORLEN Olimpiady 2019 jest niczym innym jak kombinacją biegu i strzelania z laserowego pistoletu. W Olimpijskim wydaniu jest to ostatnia, piąta konkurencja rozgrywana w pięcioboju nowoczesnym.

Zawody Laser Run w ramach ORLEN Olimpiady odbędą się 8 czerwca 2019 r. w strefie piknikowej Dni Chemika. Zostanie przygotowany specjalny tor o długości pętli 100 m, z bramą startu/mety oraz strzelnicą. Zawodnicy podzieleni na maksymalnie pięcioosobowe grupy będą rywalizować podczas wyścigów. Wyścig polegać będzie na początkowym dynamicznym ok. 20-metrowym sprincie ze startu na strzelnicę, oddaniu 5 celnych strzałów pistoletem laserowym do tarczy oddalonej o 5 metrów, a następnie biegu po pętli 100 m. W każdym wyścigu czynność strzelanie-bieg każdy zawodnik będzie musiał przeprowadzić czterokrotnie. O kolejności Uczestników w wyścigu decyduje kolejność dobiegnięcia do mety. Do następnej faz Zawodów przechodzić będzie 2 lub 3 Uczestników z każdego wyścigu, aż do finału.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Laser aby poznać więcej szczegółów organizacyjnych i zasad przeprowadzenia Zawodów.

 
HARMONOGRAM
 
 
 

do góry