Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Dyscypliny sportowe

NORDIC WALKING
 
 “Wszystkie naprawdę wspaniałe myśli są poczęte podczas chodzenia”
Friedrich Nietzsche, Zmierzch bożyszcz
 
Nordic Walking – jedna z trzech nowych dyscyplin sportowych podczas ORLEN Olimpiady 2019. Polega na marszu ze specjalnymi kijkami. Marsz Nordic Walking jest to przemieszczanie się z zachowaniem naprzemiennej pracy rąk i nóg, z jednoczesnym odpychaniem się kijami pod kątem ostrym przy zachowaniu stałego kontaktu przynajmniej jednej stopy z podłożem. Faza, w której obie stopy nie dotykają podłoża jest zabroniona. Stosowanie prawidłowej techniki marszu angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dzięki czemu mięśnie rąk pracują bardziej niż przy zwykłym marszu.

Nordic Walking zorganizowany będzie na trasie Biegu 5 km odbywającego się w ramach ORLEN Olimpiady, a jego Uczestnicy wystartują po Uczestnikach biegu ze stref startowych zlokalizowanych ul. 7 Czerwca 1991 r.

Organizator dysponować będzie ograniczoną liczbą kijków do Nordic Walking, dlatego wskazane jest zabezpieczenie kijków we własnym zakresie.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Nordic Walking, aby poznać więcej szczegółów organizacyjnych i zasad przeprowadzenia Zawodów.

 
HARMONOGRAM
 
 
 
 
 

do góry